DIE ANTWOORD

DIE ANTWOORD

Datum : 20. srpna 2018
Místo: Výstaviště Open Air, Praha 7 - Holešovice Praha 7-Holešovice

Vstupenky

Pondělí
20
Srp. 2018
20:00
DIE ANTWOORD

Informace o akci

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma.

Popsat Die Antwoord není vůbec jednoduché. Přívlastky jako bizarní, provokativní, divná, dekadentní, ale hlavně neuvěřitelně zábavná, to vše tahle jihoafrická rapově raveová partička nové dimenze splňuje. Dvojici Yolandi Visser (vlastním jménem Anri Du Toit) a Ninja (vlastním jménem Watkin Tudor Jones), která svým nekonformním punkovým stylem rapuje a zpívá ve směsici angličtiny, afrikánštiny, jazyku jihoafrického národa Zulu a Xhoštiny, vždy doplňuje DJ.
Styl, který tato skupina propaguje, je nazýván jako „zef“. V zásadě se jedná o pravý opak toho, o co se snaží rappeři na západě, především v USA. Zatímco jim jde primárně o to oslnit ostatní bohatstvím, u kultury „zef“ jde v zásadě o pravý opak. Jste chudí, ale chováte se jako nejbohatší na světě. To vše je vidět ve většině videoklipů Die Antwoord. Koncert pořádá agentura Charmenko CZ.

Osoby ZTP/P dle platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma.

Vstup povolen od 15 letOd 15 let do 18 let pouze v doprovodu dospele osoby.

 

Na mapě

Top